Новости проекта
Конкурс продлен! Принимайте участие!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!
Важные моменты в Инструктивно-методическом письме

Воспитательная и идеологическая работа

Дата: 2 ноября 2012 в 09:51, Обновлено 16 сентября в 10:31
Автор: Талай А. Б.

ПЛАН  МЕРАПРЫЕМСТВАЎ,

якія  праводзяцца ў шосты  школьны

на  2018/2019 навучальны  год

Час

Месца правядзення

Мерапрыемствы

Узрост вучняў

Адказныя за правядзенне

8 верасня – Дзень здароўя

11.00

 Спартыўная зала

 Спартландыя “У здаровым целе - здаровы дух” 

I-IV

Севашка Г.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка III  класа

11.00

 Стадыён

Спартыўна - масавае мерапрыемства “Усе на старт!” (да II  Еўрапейскіх  гульняў  2019 года)

V- IX

Майсейчык С.М.,настаўнік фізічнай культуры і здароўя,

СінякЮ.Л.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VII класа

18.30

Актавая зала

Конкурсная  праграма  “Аб здароўі ведаю ўсё”   

VIII-XI

Даніловіч С.Д., класны кіраўнік X класа;

Бувай А.І., медыцынская сястра  Падароскай амбулаторыі  УАП

                                                                     15 верасня-“Культурная субота”

11.00

 Кабінет  пачатковых  класаў

Гутарка-прэзентацыя “У лес як у храм і як у майстэрню” да Дня работнікаў  леса

I-IV

Калядка В.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  IV класа;

Калядка С.П., ляснічы  Падароскага  лясніцтва

11.00

Экскурсія па родных мясцінах

“Падароск-мінулае і сучаснае”

V- VI

ШыбайлаТ.М. настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  V класа

11.00

Бібліятэка Падароскага

дз /сад-СШ

“Падарожжа па казках Шарля Перо” да Дня бібліятэк

VII

Кляпацкая І.М.,бібліятэкар

18.30

 Кабінет  геаграфіі

Вечарына  “Таленты роднай зямлі”  (да Года малой радзімы)

VIII - XI

Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа

                                                                      22 верасня -“Бацькоўская субота”

11.00

 Школьны двор

Конкурс малюнкаў  на асфальце “Якім мы намалюем гэты свет, у такім і жыць будзем»

I-IV

Наважылава А.С.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  II класа,

Жызнеўская Ж.І.,педагог-псіхолаг

11.00

 Кабінет матэматыкі

Брэйн – рынг  (вучні – бацькі) «Знай! Не знаешь – познай!”   

V - VII

 Жышко С.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка    VI класа

18.30

 Актавая зала

Вусны часопіс  “Аўтамабіль  і экалогія”

VIII-XI

Макей В.С., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка IX класа 

                                                     29 верасня  -“Працоўная” 

11.00

Кабінет дзіцячых і моладзевых арганізацый

Майстар-клас па вырабу падарункаў да Дня пажылых людзей і Дня настаўніка

I-IV

РышкельЖ.А., педагог-арганізатар 

11.00

 Кабінет філалогіі

Пазнавальная гульня “ПрофМайстэрня”

V - VII

Аўдзейчык Н.У.,педагог сацыяльны,Жызнеўская Ж.І.,педагог-псіхолаг

10.00

Ваўкавыскі каледж УА "Гродзенскі дзяржаўны  ўніверсітэт імя. Я.Купалы"

Сустрэча з прадстаўнікамі  Ваўкавыскага каледжа УА "Гродзенскі дзяржаўны  ўніверсітэт імя. Я.Купалы"

VIII- IX

Макей В.С., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка IX класа, Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа

18.30

 Спартыўная зала

Спартыўная праграма “Выратаваць  жыццё дапаможа спорт”

VIII-XI

Бублей Т.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  X класа 

 Час

Месца правядзення

Мерапрыемствы

Узрост вучняў

Адказныя за правядзенне

6 кастрычніка - “Працоўная” 

11.00

 Кабінет пачатковых  класаў

Майстар-клас па вырабу паштовак “Табе, мая матуля!” 

I-IV

Наважылава А.С.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  II класа 

11.00

 Тэрыторыя ўстановы адукацыі

Акцыя “Зберажы  прыроду-збяры  смецце”

V- VII

Шыбайла Т.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VI класа

11.00

Працоўны  дэсант “Працягні руку дапамогі”

Цім.атрад

РышкельЖ.А.,педагог-арганізатар 

18.30

 Актавая зала

Круглы  стол “Камсамол-гісторыя эпохі” 

да 100-годдя  УЛКСМ  

VIII-XI

Карпінец А.В.,сакратар п/я  БРСМ

                                                                    13 кастрычніка - Дзень здароўя

11.00

 Актавая зала

Ярмарка здароўя

I-IV

Карпінец А.В., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка I класа

11.00

 Спартыўная зала

Спартыўна-забаўляльная  праграма “Гонар матулі-твая перамога!” 

V - VII

Аўдзейчык Н.У.,педагог сацыяльны, Майсейчык С.М., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

18.30

 Спартыўная зала

Конкурсна-пазнавальная праграма “Спартыўны марафон”

VIII - XI

Даніловіч С.Д., класны кіраўнік X класа

20 кастрычніка - “Культурная субота”

11.00

 Актавая зала

Восеньскі кірмаш

I- XI

Севашка Г.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка III  класа ; Жышко С.А., класны кіраўнік VI класа

РышкельЖ.А.,педагог-арганізатар 

18.30

 Кабінет філалогіі

Ток-шоу “Ці лёгка быць маладым?”

VIII-XI

Бублей Т.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка X класа   

                                                     27  кастрычніка  -“Бацькоўская субота”

11.00

Кабінет пачатковых  класаў

 Экскур у мінулае па старонках сямейнага альбома  “У госці да продкаў”

I-IV

 Калядка В.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  IV класа;

11.00

 Кабінет інфарматыкі

Гульня-віктарына “Разам з бацькамі  за  бяспечнасць дзяцей на дарогах”   

V - VII

 Сіняк Ю.Л.,  настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  VII класа;

Карабач А.А., дзяржаўтаінспектар ДАІ Ваўкавыскага РАУС

9.00

Экскурсія  ў  Ваўкавыск  (конна-спартыўная школа)

VIII-XI

Бублей Т.А., Даніловіч С.Д.

 18.30

 Кабінет фізікі

Ролевая гульня “Ребёнок  учится тому, что видит у себя в дому»

VIII-XI

Макей В.С., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка IX класа

3 лістапада -“Працоўная” 

11.00

 Кабінет пачатковых  класаў

Гульня-падарожжа “Прафесіі маіх бацькоў”

I-IV

Севашка Г.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка III  класа

11.00

  

Экскурсія ў Музей вавёркі (г.п.Вялікая Бераставіца)

V- XI

Шыбайла Т.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VI класа

Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа 

11.00

Акцыя “Помнік”

Цім.атрад

РышкельЖ.А.,педагог-арганізатар 

18.30

 Актавая зала

“Чалавек і малая радзіма”. Сустрэча з цікавымі людзьмі

VIII-XI

Падароскі дз/сад-СШ, Даніловіч С.Д., класны кіраўнік X класа

                                                                       10 лістапада-Дзень здароўя

11.00

 Спартыўная зала

Спаборніцтвы “Чарадзейная краіна Алімпія” (да II Еўрапейскіх гульняў 2019 года)

I- VII

Наважылава А.С.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  II класа,  Сіняк Ю.Л., настаўнік, які  выконвае  абавязкі класнага кіраўніка VII класа, Майсейчык С.М., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

18.30

Спартыўная зала

Спартыўная праграма “Я здароўе берагу,сам сабе дапамагу”

VIII - XI

Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа 

17 лістапада -“Культурная субота”

11.00

 Кабінет пачатковых  класаў

 “Як стаць супергероем” (да Дня энергазберажэння)

I- IV

Калядка В.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  IV класа;

  

10.00

Дзень сельскага школьніка ў Ваўкавыскім ЦТДіМ

V - VII

Жышко С.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка    VI класа

18.30

 Кабінет філалогіі

 Літаратурны хіт-парад “Сцвярджае мудрых кніжак рад: курэнне смерць, а тытунь - яд!” 

VIII-XI

Бублей Т.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  X класа   

                                                     24 лістапада  -“Бацькоўская субота”

11.00

Кабінет пачатковых  класаў

 Інтэлектуальная гульня “Дайдзі да фінішу”

I-IV

Карпінец А.В., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка I класа

11.00

Кабінет дзіцячых і моладзевых арганізацый

Гасцёўня “Сустрэча на ўсе 100” нь, восень, міласці просім!” . в дому"                                                         

V - VII

РышкельЖ.А.,педагог-арганізатар 

   

 18.30

 Фае  

 Фестываль “Свет захапленняў”

VIII-XI

Падароскі дз / сад-СШ, Макей В.С., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка IX класа

                                                                        1 снежня -“Працоўная” 

11.00

Бібліятэка Падароскага

дз /сад-СШ

 КТС.“Жыві,кніга!”

I-IV

Карпінец А.В., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка I класа

11.00

Фае  

Акцыя “Совершите чудо-руку протяните…”

V - VII

Аўдзейчык Н.У.,педагог сацыяльны

11.00

Кабінет  педагога-псіхолага

Гутарка з элементамі трэнінга “Прежде чем сделать – подумай!”

VIII- IX

Жызнеўская Ж.І.,педагог-псіхолаг

 18.30

Актавая зала

Брэйн-рынг “Здоровье или вред… - выбор за вами!”

VIII-XI

Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа 

                                                                        8 снежня - Дзень здароўя

11.00

Кабінет  педагога-псіхолага

Гутарка “Наша дружная сям’я”

I- II

Жызнеўская Ж.І.,педагог-псіхолаг

11.00

Спартыўная зала

Спартландыя “Здароўе-гэта здорава” (да II Еўрапейскіх

 гульняў 2019 года)

 III - VII

Севашка Г.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка III  класа

Майсейчык С.М.,настаўнік фізічнай культурыі і здароўя

 18.30

Фае  

Дыскатэка пад дэвізам “Мы за ЗЛЖ!”

VIII-XI

Даніловіч С.Д., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка X класа

15 снежня - “Культурная субота”

11.00

Кабінет пачатковых  класаў

 Круглы стол “Што я ведаю аб правілах паводзін у школе” 

I- II

Аўдзейчык Н.У.,педагог сацыяльны

11.00

Кабінет дзіцячых і моладзевых арганізацый

III - VI

РышкельЖ.А.,педагог-арганізатар 

11.00

Дзень сельскага школьніка ў Ваўкавыскім ЦТіКДіМ

V - VII

Шыбайла Т.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка V класа

18.30

Актавая зала

Прававы  турнір

VIII-XI

Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа 

22 снежня - “Бацькоўская субота”

11.00

Актавая зала

Гульнёвая праграма “Ідзе Каляда калядуючы”

I-IV

Калядка В.М.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  IV класа;

11.00

Экскурсія  ў г.Гродна (Лядовы палац)

V - XI

Сіняк Ю.Л., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  VII класа, Майсейчык С.М.,настаўнік фізічнай культурыі і здароўя

09.00

Круглы стол з бацькамі

“Сям’я – наша абарона”

Аўдзейчык Н.У.,педагог сацыяльны

18.30

Кабінет фізікі

Круглы стол “Подросток в мире  вредных привычек”

VIII-XI

 Макей В.С., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка IX класа

29 снежня

11.00

Актавая зала

Навагодняе свята “Хутка, хутка Новы год!”

I-VII

Наважылава А.С.,настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  II класа

Жышко С.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VI класа

РышкельЖ.А.,педагог-арганізатар 

18.30

Актавая зала

Вечарына конкурсаў “Навагодняя путаніца”

VIII-XI

Пашко В.Я., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка VIII класа ,

Бублей Т.А., настаўнік, які  выконвае абавязкі класнага  кіраўніка  XI класа   

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.