Большая конференция "Родительское собрание"

Анализ работы шестого школьного дня

Дата: 13 сентября 2016 в 08:55, Обновлено 17 сентября в 18:50

15 верасня для вучняў 1-4 класаў адбылася гутарка-прэзентацыя "У лес як у храм і як у майстэрню".

Гэта мерапрыемства было прысвечана Дню працаўніка лясной гаспадаркі. Удзел у гутрарке прыняў ляснічы Падароскага лясніцтва Калядка С.П., які пазнаёміў вучняў з асаблівасцямі сваёй працы, расказаў аб важнасці і каштоўнасці лясоў для нашай краіны, адказаў на пытанні вучняў. Сустрэча прайшла ў добразычлівай і цёплай абстаноўцы. Лепш разумець  усё аб чым гаварылася дапамагла  мультымедыйная прэзентацыя, прысвечаная гэтай тэме.

15.09.2018 вучні 7 класа прымалі удзел у "Падарожжы па казках Шарля Перо". Дзеці з задавальненнем пазнаеміліся з жыццевым і творчым шляхам казачніка, удзельнічалі ў конкурсах. Асаблівую актыўнасць праявілі вучні каманды "Чырвоная шапачка"(капітан каманды Адамовіч К). Яны і сталі пераможцамі. Віншуем іх з перамогай.

“Падароск – мінулае і сучаснае”

У год малой Радзімы адбылася 15 верасня экскусія па родных мясцінах “Падароск – мінулае і сучаснае”. Экскурсія пачалася ў школьным музеі, дзе вучні даведаліся пра гісторыю Падароска. Затым вучні прайшліся па вуліцах Падароска,  памятных мясцінах, шмат даведаліся пра жыццё сучаснае і мінулае . Задаволеныя вучні вярнуліся ў школу.

8 сентября 2018 года проходила спортландия «В здоровом теле – здоровый дух!» для учащихся 1 – 4 классов.Соревновались две команды: «Динамо» и «Звезда». Ребята с удовольствием участвовали в состязаниях «С кочки на кочку»«Кенгуру»«Посадка картошки». Особенно понравилась детям эстафета «Лошадки». Одержала победу команда «Звезда». Молодцы! Поздравляем.

08.09.2018 прошел День здоровья «Все на старт» для учащихся V – XI классов, посвященный Году малой родины.    Участвовали две команды: «Стрела» и «Ракета».Была проведена спортивная эстафета, состоявшая из трех этапов, конкурс болельщиков и игра доскажи словечко о видах спорта и спортивных принадлежностях. Победу одержала команда «Ракета». Участники получили массу положительных впечатлений и эмоций.